To sem netusil

Sranda, humor, vtipy, legrace

Re: To sem netusil

Příspěvekod Yarmil » 07 kvě 2011, 21:26

Já zas netušil,že čím víc bublin ve skle,tím kvalitnější?Nejlepší má jen jednu přes celé sklo :lol: viz Aukro:

Světelný objektiv s příslušnou redukcí, zajímavý i pro DSLR. Přepnutí clon na A a M. Optika, až na nějaké zrnko prachu a bublinku, čistá. Bublinky by měly být známkou kvality optického skla. Ostření lehké, clony čisté a suché. Obě krytky.

Při více aukcích, jedno poštovné. Platba na účet č. 222488566/0300. Jako v. s. pište č. aukce. Tel.: 606950827
http://aukro.cz/helios-44-m-2-58-m-42-s ... 74262.html
Yarmil

Příspěvekod no-X » 07 kvě 2011, 21:44

Dříve to skutečně tak bylo - sklo, které se začalo používat ve 30. letech hlavně na světelné objektivy (Biotary, Sonnary...) obsahovalo bublinky. Důvod mi není moc jasný - předpokládám, že šlo o sklo s nějakým specifickým indexem lomu, vyráběné metodou, která prostě zanechala pár bublinek. Takže se bublinky braly jako indikátor kvalitní optiky :-) Ale že by se vztahovaly i k Heliosům z 80. let jsem jaktěživ neslyšel. Na druhou stranu Helios je Biotar a pokud rusové od války používali stejný postup pro výrobu skla, tak tam asi i ty bubliny mohly zůstat... No nevím, třeba nám něco víc řekne kutilka :-)
Obrázek
no-X

Příspěvekod Yarmil » 07 kvě 2011, 21:52

no-X píše:Dříve to skutečně tak bylo - sklo, které se začalo používat ve 30. letech hlavně na světelné objektivy (Biotary, Sonnary...) obsahovalo bublinky. Důvod mi není moc jasný - předpokládám, že šlo o sklo s nějakým specifickým indexem lomu, vyráběné metodou, která prostě zanechala pár bublinek. Takže se bublinky braly jako indikátor kvalitní optiky :-) Ale že by se vztahovaly i k Heliosům z 80. let jsem jaktěživ neslyšel. Na druhou stranu Helios je Biotar a pokud rusové od války používali stejný postup pro výrobu skla, tak tam asi i ty bubliny mohly zůstat... No nevím, třeba nám něco víc řekne kutilka :-)

Když jsem ten inzerát četl,vzpomněl jsem si na tebe.Někde jsi o tom už psal.Udivilo mne jak jsou někteří lidé´´informovaní´´
Yarmil

Příspěvekod no-X » 07 kvě 2011, 23:10

Já mám tuhle informaci od pamětníků. Takže sice vím, že se to tehdy říkalo a snad se tomu věřilo, ale není mi jasné, do jaké míry to byla pravda. Co se samotných bublin týká, tak jeden servisák mi tvrdil, že opticky nemají vliv, druhý zase, že když je jich víc, je kresba měkčí. Co si z toho vybrat? :D
Obrázek
no-X

Příspěvekod Krápník » 08 kvě 2011, 00:40

... asi nejznámějším propagátorem/popularizátorem "bublinkové teorie" je Pazdera ...

___ :ugeek: ___

... a mám takový pocit že jak se regály s Bio-šampíčkem postupě vyprazdňují -:-
--- tak brzy vznikne nová legenda "O královském hermelínu a ostatních urozených plísních" ...

___ :mrgreen: ___ :idea: ___ :mrgreen: ___

Krápník
profesionelní kavárenský povaleč
v končinách Divokého bazaru zvaný Old Secondhand
Krápník

Příspěvekod Yarmil » 15 říj 2011, 10:53

Že něco takového existuje! :o
http://aukro.cz/objektiv-z-fotokulometu ... 39200.html

Možno odstranit pro neaktuálnost.
Naposledy upravil Yarmil dne 05 čer 2012, 13:33, celkově upraveno 1
Yarmil

Příspěvekod Yarmil » 01 lis 2011, 14:56

Že se mi to jednou povede taková serie.Asi přejdu ze sbírání objektivů na papírky... :P
Obrázek
Yarmil

Příspěvekod Yarmil » 27 led 2012, 20:27

....,že velkoformátové zvětšováky mají objektivy s f 600mm :o .
a že narovnání filtrového závitu..pff,je banální záležitost.To jeden nestačí zírat. :? .Co vy na to?
http://elektro.aukro.cz/rodenstock-apo- ... 61077.html
Yarmil

Příspěvekod parizov » 01 úno 2012, 22:43

Dnešní přírůstky (historické fotoaparáty) na Aukru :shock:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

no, ale vlastne to je správně na Elektro Aukru... :mrgreen:
Olympus E-30 (E-510)
parizov

Sdílení stránky na sociálních sítích