Univerzál pro Canon 300D

Obecný pokec o focení manuálními skly

Univerzál pro Canon 300D

Příspěvekod Matoskah » 02 bře 2016, 16:35

Zdravím, dříve jsem fotil Zenitem 12xp, ale časem se na něj jen prášilo. Potom jsem narazil na tuto stránku a bez nějakého většího studování jsem se nadchnul a pořídil si za pár stovek canon 300d s redukcí na m42 a fotil se zeniťáckým setovým heliosem (44m-4), ale není to moc na focení přírody nebo staveb, protože musím být strašně daleko od objektu který fotím. Tak vás žádám o radu nebo tip na nějaký univerzálnější objektiv, kompatibilní přes redukci s canon eos.
Jen upozorňuju, že o fotografické praxi nevím skoro nic, fotím jen tak pro radost, takže to ani nemusí být nějak závratně kvalitní objektiv, jen abych s ním vyfotil třeba hrad na míň než kilometr:)
Matoskah

Re: Univerzál pro Canon 300D

Příspěvekod Krápník » 02 bře 2016, 16:54

... levně se dají pořídit slušné 28mm objektivy Zuiko / Canon FDn / Nikkor (což je na cropu 1,6x základ) -;-
--- na širší ohniska arci je třeba delší rozpočet ...
.(. nebo si sehnat novější verzi seťáku .).

___ :geek: ___ :ugeek: ___ :geek: ___

Krápník
profesionelní kavárenský povaleč
v končinách Divokého bazaru zvaný Old Secondhand
Krápník

Příspěvekod wapok » 03 bře 2016, 22:40

Matoskah » 02 bře 2016, 16:35
... o fotografické praxi nevím skoro nic, fotím jen tak pro radost, takže to ani nemusí být nějak závratně kvalitní objektiv....

... zkus sehnat CANON EF-S IS II 18-55mm (dá se sehnat kvalitní ..) a vyfotíš s ním "všechno". Já ho koupil za 500.-
S tím zoomem si osaháš celou škálu (tedy 18-55) ohnisek a pak se rozhodněš jaké pevné.
Až budeš vědět o fotopraxi mnohem více, pak teprve budeš vědět co a jak - jaké tělo, jaké ohnisko a co spolu (a hlavně budeš vědět proč a co s čím a na co ..).
wapok

Příspěvekod Matoskah » 04 bře 2016, 16:52

Já se asi nic nenaučím, jsem línej:) Nejsem fotograf, nemám to správný oko a cvakat s kompaktem mě nebaví a zase při focení na manuál (na falešné zrcadlovce) se mi nechce pořád mačkat nějaký tlačítka. Líbí se mi "romantika" starých manuálních objektivů a ten look fotek z nich, proto ten seťák asi kupovat nebudu i když už jsem o nějakém párkrát uvažoval.
Každopádně díky oběma za rady, omrknu aukro a nějaký bazary, jestli na něco nenarazím.
Matoskah

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Praxe a zkušenost s manuálními skly