Koutek dálkoměrného magora

Obecný pokec o focení manuálními skly

Re: Koutek dálkoměrného magora

Příspěvekod Nimrod » 03 kvě 2015, 06:18

pokud se vypodloží přední skupina, musí se přece změnit optické vlastnoti objektivu, ne? nemyslím tím ohniskovou vzdálenost, ale charateristiku (ostrost, kontrast atd.). a pokud ne, jak je to možný? u nějakého tripletu bych si to uměl snad i představit (tam bych ale asi hýbal spíš s prostředním členem), ale u složitější kontrukce bych neveděl, na co si mohu dovolit sáhnout, abych ten objektiv totálně neposral
Nimrod

Re: Koutek dálkoměrného magora

Příspěvekod dropsyy » 04 kvě 2015, 15:10

Tedy vidím, že je to celé dost divočina. Zatím jsem vždycky bastlil jen pro digitální zrcadlovku nebo nebo sklopky, které fungují na bázi ostření celým objektivem. Nedávno se mi podařilo sehnat pěkný Bergheil ve formátu 6x9 s dvěma bajonetovými kroužky navíc, tak jsem původní Heliar 105 rozšířil ještě o Aristostigmat 80 a pak chvíli hledat nějaký pěkný portrétní objektiv, který by do toho šel napasovat vždy jen ze předu. Sehnal jsem si velkoformátový Geronar 210 v závěrce Copal, optiku sundal a dopředu do závěrky natvrdo nalepil zvětšovací Meopar 210, který by prý měl být skladby typu Heliar. Musím říct, že je to tedy dost macek proti celému zbývajícímu aparátu, ale drží to s bajonetem dobře. Naštěstí je stativový šroub i na dvířkách vepředu právě pod objektivem. Ještě jsem nestihl vyvolat první testovací film, tak jsem zvědav. Jestli vyjde dobře a už nebudu dělat žádné další úpravy, hodím se také nějaké obrázky, ať je o čem plkat :)

Nebylo to vlastně nijak obtížné. Proti tomu jsou dálkoměry už tedy úplná věda. Ale že mám ty ruské dálkoměry rád a trioplán by se mi na dákoměru moc líbil, musím říct, že bych byl ochoten výměnou určitě něco poskytnout. Děkuji za nabídku.

Můžeme se dohodnout emailem ? můj je dropsyy@seznam.cz

Díky.
dropsyy

Sdílení stránky na sociálních sítích

Předchozí

Zpět na Praxe a zkušenost s manuálními skly