Jak na superostré nekonečno?

Obecný pokec o focení manuálními skly

Re: Jak na superostré nekonečno?

Příspěvekod drr » 06 srp 2013, 11:43

tak na Nikonu s redukcí bez čočky můžu leda tak víte co.
Tohle je s Heliosem 44M-4 Obrázek
a tohle je objektiv jen přiložený k tělu Obrázek
chtělo by to ještě blíž
drr

Příspěvekod M42ring.com » 06 srp 2013, 12:14

drr píše:tak na Nikonu s redukcí bez čočky můžu leda tak víte co.
Tohle je s Heliosem 44M-4 Obrázek
a tohle je objektiv jen přiložený k tělu Obrázek
chtělo by to ještě blíž

Vím, macro a maximálně portrét.
Bez čočky se neobejdete, snímky jsou jasné. I kdyby jste objektiv dostal hlouběji, bude Vám vadit zrcadlo. Znám lidi, kteří sklopí zrcadlo, nasadí objektiv a nechají to tak, jedou na liveview. Považuji to však za zvěrstvo a myslím, že pokud člověk vhodně zvolí redukci s čočkou, tak není důvod. Porovnával jsem obě forky, ostrou bez čočky a s čočkou a rozdíl byl téměř neznatelný (jistě, jedna fotka nebyla 50mm ale 60mm).
Naposledy upravil M42ring.com dne 06 srp 2013, 18:12, celkově upraveno 1
M42ring.com

Příspěvekod drr » 06 srp 2013, 12:52

helios je 58mm a byl na doraz(jako nekonečno) při obou expozicích ,seděl jsem na balkóně a cvakl maximálně jsem se mohl víc naklonit či ne.Redukce s čočkou(nějaká neznačková) je objednaná,až dorazí samozřejmě to zkusím.
drr

Příspěvekod ouderec » 06 srp 2013, 13:05

tak to ti držím palce...
já mám s čočkou jednu (Canon FD - Canon EOS) a ta je hodně špatná...
viz: viewtopic.php?f=12&t=1597
ouderec

Příspěvekod M42ring.com » 06 srp 2013, 13:34

drr píše:helios je 58mm a byl na doraz(jako nekonečno) při obou expozicích ,seděl jsem na balkóně a cvakl maximálně jsem se mohl víc naklonit či ne.Redukce s čočkou(nějaká neznačková) je objednaná,až dorazí samozřejmě to zkusím.

Nezáleží na tom, zda je levná nebo drahá, chce to však jich mít několik, pokud chcete pevná skla dlouhodobě používat, tak jich musíte mít různých (stačí vybírat jen vizuálně, i když na e-bayi nemusí fotka korespondovat) aspoň 5, ideálně 10. Zdá se to možná hodně, ale pokud budou stát od 250,- do řekněme 600,- (dražší nekupujte, kvalita již pak dál neroste) tak to není vzhledem k tomu, co můžete z manuálních skel dostat, moc. Pokud chcete, můžete mi objektiv poslat a já Vám to na některých zkusím, nic za to nechci. Heloisů máme několik, i 44m-4, od jakého výrobce (továrny) ho máte? Test na jedné z redukcí zde https://skydrive.live.com/?cid=1242D90B ... DFDB05!171
forky si musíte stáhnout, na skydrive jsou jen náhledy,
jinak
http://spiral-m42.blogspot.cz/2010/12/h ... 2-and.html
http://forum.mflenses.com/color-cast-of ... 28049.html
http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... m-4-a.html
http://forum.mflenses.com/lens-tests-x4 ... 41758.html
http://forum.mflenses.com/viewtopic.php?t=39776
M42ring.com

Příspěvekod M42ring.com » 06 srp 2013, 13:41

ouderec píše:tak to ti držím palce...
já mám s čočkou jednu (Canon FD - Canon EOS) a ta je hodně špatná...
viz: viewtopic.php?f=12&t=1597

No jo, bayonet, takže nemůžete redukci upravit jako u M42. :|
M42ring.com

Příspěvekod drr » 06 srp 2013, 16:15

kde to soudruzi vyrobili nevím,tohle je on http://chachar2010.rajce.idnes.cz/helios_44m-4 jestli se to dá poznat kdo to ukutil.Je na něm asi 20let UV filtr,který se mi nepodařilo odšroubovat.Na poslední fotce je šipkou označená redukce pro nikon.
drr

Příspěvekod M42ring.com » 06 srp 2013, 16:56

drr píše:kde to soudruzi vyrobili nevím,tohle je on http://chachar2010.rajce.idnes.cz/helios_44m-4 jestli se to dá poznat kdo to ukutil.Je na něm asi 20let UV filtr,který se mi nepodařilo odšroubovat.Na poslední fotce je šipkou označená redukce pro nikon.

Výrobce je také Valdai, továrna na optomechaniku, 250 mil severovýchodně od Moskvy, vyráběli pro KMZ, Zenit belomo. Docela dobrý objektiv za pěknou cenu, použitelný od clony 4 po 11.
M42ring.com

Příspěvekod wapok » 06 srp 2013, 19:13

PANE M42ring.com..... -> .. JDETE DO SUPERNEKONEČNA
---------------------------------------------------------------------
Naposledy upravil wapok dne 14 bře 2014, 15:00, celkově upraveno 1
wapok

Příspěvekod M42ring.com » 07 srp 2013, 08:33

wapok píše:Re: Jak na superostré nekonečno?
Příspěvekod ouderec » 05 srp 2013, 21:01
wapok:
ad 5) v tomto případě nedám nekonečno vůbec, nebo ho dám dříve než bude "naotčeno" na ostřícím kroužku?
Samozřejmě máme na mysli 100% funkční objektiv, žádnej blbě seskládanej.
-------------------------------------------------
Je vidět, že ti můj příspěvek pomohl objasnit si oč vlastně běží. Pochopit princip jednak optiky objektivu a jednak i jeho případné vady.
Ne všechny M42 objektivy jsou ve fabrickém stavu. A ne všichni hned vědí, jak se zachovat. Samozřejmě, že problém se netýká jen nekonečna, ale celé stupnice vzdáleností na ostřícím kroužku. Pokud seřídíte nekonečno, pak i sedí i kratší vzdálenosti (až si budete zhotovovat autoportrét).

M42ring.com » 06 srp 2013, 08:33
--------------------------------------------
můj příspěvek má určení.....2 ouderec (a ostatní, kteří tápou), a rádi by se dozvěděli, kdy ubrat adaptér a kdy použít podložení. Příspěvek se vaší nabídky týká velmi vzdáleně a ani v nejmenším nezaobírá předmětem vašeho obchodu. Vaše připomínky jsou totálně mimo mísu. A ani se tomu nedivím, při vašem výrazivu typu .....pokud máte potřebu se vypovídat, zkuste hospodu. Na rozdíl od vás to zmíněný ouderec pochopil zcela přesně.

Ostatním se omlouvám za to, že oslovuji M42ring.com vykáním, ale jeho účast zde mi nesedí. Možná se mýlím. Hospodu tu z toho ale nechci mít.
A fórum zaplevelené kšeftem všeho druhu už vůbec. Doufám, že zůstane jako Diskuzní stránka o manuálních sklech a digitálních zrcadlovkách. A o tom jsem psal..... podložky - nepodložky.

A jak napsal:
Příspěvekod kutilka » 05 srp 2013, 13:17
Je to můj názor, který nikomu nenutím.... ;) :)
P.S.: Nejsem dealerem výše uváděné firmy!!!!!!!!!
---------------------------------------------------
Příspěvekod Krápník » 04 srp 2013, 22:34
...a tu o strýci Picringovi znáte ???

PANE M42ring.com JDETE DO SUPERNEKONEČNA
---------------------------------------------------

Zkuste také něco vymyslet, ne jen se vztekat. :P
A i když máte milion připomínek, často takových, které se daného vůbec netýkají, nic to nemění na tom, že výrobek je užitečný a pomáhá, ať se Vám to líbí, nebo ne. ;)
Kruhy jsem zde zmínil jen proto, abych pomohl ostatním k lepším snímkům a kdyby mě k vysvětlení nevyzval jeden zákazník, tak bych se zde ani neregistroval. Neustálé vysvětlování lidem jako Vy (kteří chápou oč jde, ale dělají hloupé) zabere hodně času a práce. V žádném případě zde nechci nic propagovat a ani nemám důvod. Prodáváme hlavně do ciziny, naše republika je příliš malá a rozhodně se tím nedá živit, na to máme jiné věci. Od začátku je to koncipované jako malá pomůcka s minimálním ziskem (samotná výroba je dost drahá, např. plech pět setin milimetru musíme dovážet z Chicaga) zavedená čistě ze zájmu o manuální skla, než touhou po zbohatnutí. Také by se nám líbilo, kdyby redukce nic dolaďovat nepotřebovaly. My jsme však perfekcionalisté a chceme z vynikajících skel prostě dostat maximum, nic víc a je na každém, co si z toho vezme. :)
M42ring.com

Sdílení stránky na sociálních sítích

PředchozíDalší

Zpět na Praxe a zkušenost s manuálními skly