Makro Canon a Helios

Vše o makru pomocí manuálních skel

Makro Canon a Helios

Příspěvekod mkourilka » 12 kvě 2014, 08:00

Zdravím zastánci manuálních skel,
mám na vás dotaz. Vlastním kinofilmovou zrcadlovku Canon EOS 3000. Má normální EOS závit a čip pro automatické ostření jako digitální zrcadlovky Canonu. K tomu mám objektiv Helios se závitem M42. Dohromady to dávám patřičnou redukcí. Do teď je to v pohodě. Chci ale se svým Heliosem (minimální ostřící vzdálenost 55 cm) fotit makro cca od 20 cm. Zjistila jsem, že to jde pomocí kroužku/ů které se vkládají mezi tělo fotoaparátu a objektiv. Canon kroužek s automatickým ostřením je mi asi? k ničemu, že? Mám si tedy sehnat kroužek se závitem M42?? Hodit ho na objektiv, na to dát redukci a celé to nacvaknout do těla?
Chápu, že tenhle dotaz je pro vás odborníky stupidní, ale já budu ráda, za každou radu. A první povedenou makro fotku věnuji tomu, kdo mi dobře poradí. :-) Díky za pomoc.
mkourilka

Re: Makro Canon a Helios

Příspěvekod krteczech » 12 kvě 2014, 08:48

Stačí klasický M42 kroužek. AF mezikroužky např. Canon, Kenko se vyplatí k AF sklům a to hlavně kvůli el. ovládání clony, protože u makra se stejně ostří převážně v manuálním režimu. V případě časté změny minimální ostřící vzdálenosti se na makro hodí makroměch + sáňky.
krteczech

Příspěvekod mkourilka » 12 kvě 2014, 09:07

mkourilka

Příspěvekod mkourilka » 12 kvě 2014, 09:08

Tak teď si vybírám které zvolit, protože mám i canon objektiv. Zajímá mne, jestli by šly ty canon z aukra použít i na ten objektiv M42 s redukcí?
Všechny ty kroužky jsou manuální canon na aukru i M42 na tom eshopu.
mkourilka

Příspěvekod krteczech » 12 kvě 2014, 09:34

Půjdou použít pravděpodobně oboje, u obou potřebujete redukci a je víceméně jedno jestli bude u těla nebo za mezikroužkama u ubjektivu. Jestli jste z Prahy, mohu Vám klidně nějaké dát.
krteczech

Příspěvekod mkourilka » 12 kvě 2014, 09:37

Já bydlím kousek u Zlína a do Prahy se teď nedostanu, ale děkuji za nabídku. I když by bylo dobré si to napřed vyzkoušet.
mkourilka

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Makro