Jak je to se clem do USA?

Cokoliv o čemkoliv

Jak je to se clem do USA?

Příspěvekod lensless » 15 kvě 2010, 13:27

Párkrát už jsem něco posílal, ale vždy s pojištěním pod 1500. Jak je to s vyššími částkami? Musím řešit nějaká cla? Když bych kupříkladu balíček s objektivem do USA pojistil na 5000 (rozdíl v ceně poštovného je cca 10kč:).. předem díky všem, ko se podělí o zkušenosti!
lensless

Re: Jak je to se clem do USA?

Příspěvekod no-X » 15 kvě 2010, 13:34

Ty jako odesílatel u tohoto zboží clo neplatíš, ale může ho platit příjemce v závislosti na konkrétní zemi. Pár lidem z USA jsem nějaký objetiv poslal, ale nikdo z nich mě nežádal o nějaké speciální značení nebo cokoli, aby se mohli vyhnout clu, takže asi problém nebude.

Každopádně když se posílá mimo EU cenný balík, je třeba vyplnit takový ten velký propisovací podací lístek (tuším takový růžovozelenobílý formát A5) + ještě dvě velké (A5) celní prohlášky. Ale to ti na poště řeknou. Jinak já obvykle zaškrtávám "dárek". Ještě tam bývá možnost "dokumenty" a "komerční vzorek", ale ani jedno z toho tomu neodpovídá (komerční vzorek je nové zboží pro komerční účely, tzn. něco, s čím se bude obchodovat dál - alespoń to mi tvrdili na poště).
Obrázek
no-X

Re: Jak je to se clem do USA?

Příspěvekod lensless » 15 kvě 2010, 22:25

jasný, díky moc :) .. prostě to pojistim na reálnou cenu a nebudu to řešit...
lensless

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Bezedná jáma