telekonvertor

Přislušenství fotografa

telekonvertor

Příspěvekod houmr006 » 03 pro 2010, 08:56

dobrý den, používám dig.zrcadlovku s redukcí m42 a pevné objektivy.koupil jsem telekonvertor 2x ale výsledné fotky jsou nepoužitelné.uprostřed fotek je jakoby mléčná skvrna a k okrajům je fotka tmavá(nevím jak se tato optická vada jmenuje)konvertor i objektiv vypadá dobře,optika je čistá.neví někdo v čem je problém nebo co dělám špatně? děkuji za odpověď
houmr006

Re: telekonvertor

Příspěvekod no-X » 03 pro 2010, 11:48

Napadají mě dvě možnosti - buďto problém, který jsme tu řešili nespočetněkrát, tzn. že některý prvek (ať už objektiv, telekonvertor, mezikružky...) je zevnitř příliš hladký, lesklý nebo světlý a zkrátka odráží paprsky (které by měly být pohlcené) do středu senzoru... detaily jsou v těchto threadech:

viewtopic.php?f=26&t=312
viewtopic.php?f=12&t=318

Druhá možnost je optická konstrukce telekonvertoru a nekompatibilitia s digitálním senzorem (z telekonvertoru vycházejí paprsky pod šikmějším úhlem, než jsou mikročočky na senzoru schopné správně vychýlit), ale to je podle mě výrazně méně pravděpodobné.

Možná by stálo za to zmínit konkrétní zrcadlovku, objektiv a konvertor...
Obrázek
no-X

Příspěvekod houmr006 » 03 pro 2010, 17:59

Dík za odpověď,fotoaparát je pentax istD objektiv pentacon 1,8/50 ale vada byla myslím při použití všech objektivů konvertor
EMC.Fotky z něj jsem bohužel vymazal.Dnes jsem se pokoušel něco vyfotit a vada se neobjevila tak markantně, takže to skutečně asi bude nějaký odraz. ( přišel jsem domů pozdě a byla zatažená obloha=tenkrá jsem fotil za slunečného dne a od té doby jsem jej vzhledem k výsledkům nepoužil)Na konvertoru je otočný prstenec s převodem clon,nevíte k čemu slouží a jak jej používat?
Poslal bych foto,ale byla prý dosažena maximální velikost příloh.
houmr006

Příspěvekod MarvanMartin » 21 srp 2014, 10:55

Přemýšlím nad nákupem telekonvertoru a naskytl se mi kup ruského TK-2M http://fotoriflessiva.blogspot.cz/2013/05/tk-2m.html .No a jak tak čtu mohlo by se stát že budu mít stejné problémy.Proto bych se chtěl optat zda máte někdo zkušenost s tímto telekonvertorem ? a zda cena 500,- není moc vzhledem k tomu že jsem našel nějaký japonský (vzhledem lepší) za 650,- ??

:arrow: Jinak mám Canon 400D a používat bych ho chtěl na sklech CZJ Sonnar 3.5/135 a MOG Orestegor 200/4
MarvanMartin

Příspěvekod Yarmil » 21 srp 2014, 15:46

Cena 500kč se mi zdá také moc.Sleduj aukro,nebo bazoš.Třeba najdeš levnější.Ten TK-2M mám zrovna doma.Moc jsem jej zatím nepoužíval.Ale,že bych měl zmíněný problém si nevzpomínám.
Obrázek Obrázek Obrázek
Pár cvaků z ruky s telekonv+Jupiter 9 2/85+ruský UV filtr.Použita sluneční clona délky 6,5 cm.Tělo bez stabilizace.Sluneční clona musí být delší než při použití s FF
tělem.Přepočet na různý crop někde dal Kutilka.
První foto komín vzdálenost cca 4km.Vysílač 6km.Crop 1,7x80x2=272tka z 80tky ;)
Yarmil

Příspěvekod drr » 23 srp 2014, 21:03

TK-2M mám,ale ještě jsem ho ani nezkusil použit -leží v šupleti 20let :-)
drr

Příspěvekod Krápník » 23 srp 2014, 22:02

... dobrý telekonvertor v šupleti pod pavučinou zraje jako bezové víno !!!

___ :mrgreen: ___ :!: ___ :mrgreen: ___

Krápník
profesionelní kavárenský povaleč
v končinách Divokého bazaru zvaný Old Secondhand
Krápník

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Příslušenství