Zvětšující okulár - KPS U-13C nebo ?

Přislušenství fotografa

Zvětšující okulár - KPS U-13C nebo ?

Příspěvekod karcer » 10 bře 2012, 04:33

Máte někdo zkušenost s KPS U-13C nebo jiným zvětšujícím okulárem který by byl použitelný na canonech ?

I když má 5D hledáček docela velký,tak si stále nejsem jistý při ostření s manuálními skly. Poohlížím se po něčem co by mi dalo alespoň částečnou jistotu a aby to přiliš nezkreslovalo.
Sympatický se mi jeví tento kousek . Ale jestli je něco lepšího,možná i levnějšího nechám se k tomu přemluvit :)

http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... eview.html
karcer

Re: Zvětšující okulár - KPS U-13C nebo ?

Příspěvekod Pavel K » 10 bře 2012, 10:48

Na Canon 60 D mám zvětšovací očnici, nevím, jestli je to přesně tato. Stále se nemůžu rozhodnout, jestli ji používat nebo ne. Obraz je samozřejmě větší, ale je otázka, zda se lépe zaostřuje. Myslím, že očnice ostrost obrazu trochu sníží, takže se přínos většího obrazu stírá a neřekl bych, že s očnicí mám vyšší procento naprosto přesně zaostřených snímků. Matnici mám pro manuální ostření (myslím, že typ ef-s).
Pavel K

Příspěvekod Bob van Sikorski » 10 bře 2012, 10:55

moje vlastní zkušenost s pentax OME53 (1,1×) na K200D říká, že očnice mírně obraz zhorší (působí buď méně ostře, nebo zamlženě, nevím jak přesně to pojmenovat, je to velmi minimální efekt). daleko lepší práci mi odvádí klínová matnice z ebaye, kteoru jsem koupil myslíím za necelých 20 dolarů a poté co se mi ji na pátý pokus podařilo usadit tak perfektně, že i při F1.2 skle sedí to co na ní vidím s tím co zaostří snímač (WYSIWYG :-)), tak můžu říci jediné: nejdřív zkus slušnou klínovou matnici a teprve pokud ti to stále nebude stačit, zabývej se zvětšovací očnicí.

jinak ta matnice v pentaxu nijak neovlivňuje schopnosti AF.
Rokkor (MD45/2.0,MC X PG50/1.4, MD PF50/1.7), Porst MC Auto 55/1.2, Jupiter 135/3.5 (+2x TC)
Minolta X-700, Minolta Dynax 4 (17-35/2.8-4 + 50/1.7), Flexaret IIa + VI, Lomo 135M
Bob van Sikorski

Příspěvekod karcer » 10 bře 2012, 12:03

Matnice byla první věc co jsem chtěl řešit.Byl jsem rozhodnut pro KatzEye ale jako napotvoru nemají pro 5D. Psal jsem přímo i do KočíčíchOčí a pán mě napsal že mám prostě smůlu že na 5D nebudou :roll:
A Haodu raději ne.Jsou s nimi prý problémy, nesedí rozměrovově a byvají problémy s AF .. Takže mám už nějaký čas canoňáckou EE-S. Je to trochu lepší ale pořád mi to nestačí :?
Kdyby jste měli zájem tak mám volnou jak klasickou tak matnici s mřížkou vhodnou na zarovnání horizontu či architekturu.
karcer

Příspěvekod Bob van Sikorski » 10 bře 2012, 15:26

Upřímně, mě osobně matnice za 2000Kč nebo podobný hausnumera prostě nezajímá. Mám jakýsi "Travor", prostě noname z číny, celkem mechanicky shit (dá se "poškrábat" nehtem), ale po ukotvení svoji práci dělá dobře. Nejsem si jistý jeslti tím jak je jakoby mlékovější než původní čirá, nerozhazuje trochu měření expozie (pokud je měřeno až za matnicí, ted prostě nevím), ale to není nic co by neřešil akompenzace. on si stejně ten K200D občas měří jak se zrovna vyspal o n i sluníčko (holt AF a měření není zrovna slná stránka pentaxu). Podle mě prostě riskni nějakou levnou klínovku z Číny, chvíli se s ní vztekej a pokud by to fakt nešlo, tak teprv řeš nějakou předraženou záležitost odjinud.
Rokkor (MD45/2.0,MC X PG50/1.4, MD PF50/1.7), Porst MC Auto 55/1.2, Jupiter 135/3.5 (+2x TC)
Minolta X-700, Minolta Dynax 4 (17-35/2.8-4 + 50/1.7), Flexaret IIa + VI, Lomo 135M
Bob van Sikorski

Příspěvekod karcer » 10 bře 2012, 23:13

No matnici jsem řešil docela dlouho a jako nejlepší možnost mi podle všech získaných informací o všelikakých matnicích přišla (protože KatzEye prostě na 5D není ) právě canoňácká ee-s která je k manuálnímu ostření určená.. i když nemám patent na rozum a možná se pletu .
Raději hned investuji (po zjištění všech relevantních informací) do dražší techniky než abych si koupil nejdřív to levné a potom zjistil že to nesplňuje moje požadavky a stejně potřebuji to dražší.

I když s foťákem mi to nějak nevyšlo. Nejdřiv jsem koupil c 40D + 17/55 a myslel jsem že mi to bude stačit. Bohužel mi po čase všechny skla přišly tak nějak dlouhý tak jsem koupil 5D + 24/70 .. No aspoň má teď s čím fotit ta moje ;)
Mohlo to dopadnout ještě hůře. Mohl jsem pořidit třebas c 300D + 18-55 pak vyšší řadu .. a pak až 5D ... :mrgreen:

Asi do KPS půjdu a když mi nebude vyhovovat tak ho do 14 dní vrátím.
Dalši pozitivní zkušenosti..
http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... piece.html

O třetinu větší hledáček za 1500 je imho dobrá cena .

P.s.: Výplata a ¨hledáček nejsou nikdy dost velký :mrgreen:
karcer

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Příslušenství