Jaký aparát používáte s manuálními skly?

DSLR, SLR, RF...

Re: Jaký aparát používáte s manuálními skly?

Příspěvekod Krápník » 13 srp 2010, 23:19

... bazarovou budoucnost vidím růžově (resp. fialově) -!-
-!- spousty levných měkce kreslících objektivů vhodných na BW a abstraktní tvorbu ...
... pád cen "stokorunových zázraků" bude vyvážen vzestupem přeživších ...

... pak po poločasu propadu :::

... nové generace si budou uznale pomlaskávat nad kvalitními plastovými seťáky
a na fóru AF lenses se producírovati před majiteli moderních zázraků
s těly z kukuřičného škrobu a telepaticky řízené ostřící melasy ...

:mrgreen: :ugeek: :mrgreen:

Krápník
profesionelní kavárenský povaleč
v končinách Divokého bazaru zvaný Old Secondhand
Krápník

Příspěvekod HlavaXX » 30 říj 2010, 17:49

Já fotím asi 2 roky se Samsungem Gx1s a zatím velká spokojenost. Není sice stabilizovaný, ani voděodolný jako pozdější modely, ale má velký světelný hledáček a většinu vychytávek od Pentaxu. Mimo setového objektivu s AF mám všechna ostatní skla manuální, používám nejčastěji zoomy ale, pro speciální příležitosti vytasím redukci na M42 a lovím na pevná skla ze staré dobré Praktiky, případně na nejnovější hračku- fotopušku Zenit se spouští v pažbě. Mám velké cukání shánět ještě delší sklo, takže jestli někde leží levná 400-500 s M42 nebo PK bajonetem, dejte vědět.
HlavaXX

Příspěvekod Bob van Sikorski » 30 říj 2010, 17:53

já musím říct, že na fullframu jsem spokojen i s mizernými skly jako 20mm mir nebo poškrávanej jupter135. bodejť, když fotím na porst 200, tak z toho těžko dostanu víc jak 6mpix :twisted:
Rokkor (MD45/2.0,MC X PG50/1.4, MD PF50/1.7), Porst MC Auto 55/1.2, Jupiter 135/3.5 (+2x TC)
Minolta X-700, Minolta Dynax 4 (17-35/2.8-4 + 50/1.7), Flexaret IIa + VI, Lomo 135M
Bob van Sikorski

Příspěvekod armani137 » 14 lis 2011, 22:44

Na Olympuse E-520 používam mimo setáku manuálne sklá Vivitar 75-300 f1:4,5-5,6. Tokina 35-200 f1:3,5-4,5, Olympus Zuiko 50mm f1:1,8 a Formula 5 f:1:2,8 /28mm. Najoblúbenejší je ten Vivitar.
armani137

Příspěvekod uv-pen » 17 kvě 2012, 09:55

Ahojte
Pouzivam Samsung NX 11 - 14mpix
skla original samsung 18-55 a 50 200 ( crop 1,5)

manual - Helios 2x, Galaxy 300/5,5

je to moj prvy lepsi fotoaparat , nezvolil som zrkadlovku z dovodu malych rozmerov vahy a kompaktnosti na turistike, bicykli a pod.
Este velmi fotograficku hantirku neovladam a ani skusenosti nemam vela tak nemozem prilis hodnotit.
Fotoaparat mi vyhovuje vzhladom k mojmu pouzivaniu, keby som mal kupovat znova pravdepodobne by som ho kupil zas, nakolko zrkadlovka mi pride dost velka.
Ale jedna vec co mi vadi na aparate je to ze ma digitalny hladacik. Aj ked vacsinou fotim na displej, pri manualoch sa zaostruje lepsie cez hladacik a v poslednom case mi to zacina vadit.
Mozno to by bol dovod keby som mal menit.
Skoda len ze v podobnych rozmeroch kompakt s vymenitelnym objektivom nie je nic s optickym hladacikom.
Ale clovek nikdy nevie, tych fotoaparatov je hafo a tak je len otazka casu kedy mi padne do oka neaka mala zrkadlovka s cenovkou do 500€
uv-pen

Příspěvekod Tezkorici » 19 říj 2012, 09:43

karcer píše:Nejdřív jsem si vybral AF objektivy který bych si přál (rozhodoval jsem se nejvíc mezi nikonem a canonem) a podle většiny kritérií vyhrál nikon ale podle ceny vyhrál canon a protože nejsem bohužel milionář tak jsem musel slevit a vybrat canon.
Slevil jsem samozřejmě i z FF a tak mě u canonů jako základák na cropu nevyšlo lepší sklo než 17-55.K tomu je pro canon zase bonus možnost použití MF skel na kterou jsem se právě moc tešil.
Nevěděl jsem či nižší řadu či vyšší řadu těl ale potom co se mi dostal 40D do ruky jsem byl rozhodnut.
Tělo je pro mě tak akorát do ruky,hořčík je taky znát, ovládání kolečkem je intuitivní a hlavně rychlý,liveview s možností 10x zoomu je na makro i na manuální skla parádní,AF je o proti nižším řadám rychlejší a dokonce má lepší podání při vyšších ISO a lepší podání dynamického rozsahu ve stínech než její novější sestřička 50D nad kterou jsem též uvažoval.
Pořídil jsem batterygrip od meike a s ním se drží fakt skvěle.Přidal jsem úhlovej hledáček s 2x zvětšením kterej je k c 100 2.8 dobrá vecička.
No a na M42 používám redukci s čipem která mě funguje kupodivu vcelku obstojně a tak se většinou spoléhám na ní.
Zkouším to i podle oka ale jsem asi slepej a většinou mi ostřejší fotky vycházejí pomocí redukce než mého pidlooka :oops:
Vitis : jako má Adolf Jebavý :mrgreen:

Ahoj, no malou troškou som chcel prispieť aj ja, no po neočakávaných udalostiach by som chcel poprosiť o radu. S manuálnymi sklami fotím už nejaký čas a to s telom Canon Eos 1000D, ku ktorému som takmer bez výhrad :? . No asi pred 7 mesiacmi mi začalo vyhadzovať error 99 a tak musel do opravy. Tá vyzerala byť príliš nákladná (150 euro, pričom foťák samotný som kúpil takmer ako nový za 230, a to som odmietal zaplatiť) a tak som sa rozhodol kúpiť nové telo a to konkrétne Canon Eos 40D a tu nastal ten problém. Nacvakané nemá moc, cca 13 000 záberov o to nejde. Ide o to , že pri pohľade do hľadáčika nastalo sklamanie, matnica je oproti 1000D-čku tmavá, zrnitá a prakticky sa nedá manuálne presne ostriť (napr. v slabšom svetle) a navyše na redukciu M-42, ktorú som používal na 1000D-čku, sa nemôžem spoľahnúť, lebo neostrí presne (blikne, pípne ale výsledok je neostrý). No ako by toho nebolo dosť, po 5 mesiacoch mi opravili 1000Dčko za 40 euro, a tak sa mi doma zbehli 2 telá. Teraz mám dilemu, ktoré telo predať. Viem, že na 40D sa dá vymeniť matnica za EF-S, ktorá je určená na manuálne bjektívy, ale vraj optimálne funguje len do svetelnosti objektívov 2.8 a keďže viac mojich skiel má vyššiu svetelnosť, neviem, či do toho mám ísť, navyše fotím ešte krajinu s Canonom 17-40 4L a neviem, či by som s tým mohol aj ďalej fotiť krajinu plnohodnotne. Naozaj by som si chcel radšej nechať 40D (aj kvôli pokročileším funkciám, ktoré mi vyhovujú), ale chcem fotiť aj krajinu a zároveň fotiť manuálnymi sklami (no nechcem po každom fotení meniť matnice). Ak máte niekto radu ako by ste to vyriešili, dajte mi prosím vedieť. Neviem, či je problém teda len v matnici, ale zrejme áno, a teda vaše skúsenosti s rôznymi matnicami na 40D, 50D, 60D by mi mohli pomôcť. :)

Trochu som sa rozpísal, no neviem si rady (lebo 2 telá si nechať nemôžem, aj kvôli peniazom).

Ďakujem mockrát za každý typ, radu.
Tezkorici

Příspěvekod karcer » 20 říj 2012, 02:48

A ta matnice je určitě origo od canonu ?
Hledáček by neměl být tmavší než na 1000D. Dřív jsem měl 40D plus 300D a hledáček byl u 40D o poznání lepší ..Třeba máš jen špatně nasazenou matnici..Zkoušel jsi ji vyndat, zandat, vyčistit ?
Druhý další problém může být i v adaptéru.Mě taky jeden adaptér na jednom tělě "seděl" co se týče zaostření a na druhém ne. A bylo to zrovna obráceně.Na 40D v pohodě a na 300D neseděl.
Tento problém by měli řešit adaptéry EMF u kterých se má dá nastavit microadjustments nebo-li si sešteluješ frontfocus a backfocus sám okometricky nejlépe podle liveview které zrovna 40D má ..
Neznám ale přesně spolehlivost po této "úpravě" a proto za to nemůžu dát ruku na zrcátko :mrgreen:

Co se týče AF skel na té "manuální" matnici bohužel neporadím protože všechny skla s motorem mám buď f/2.8 nebo méně (tedy zatím).. Bude 70-200/4 IS ale do té doby asi nevydržíš :P
karcer

Příspěvekod Tezkorici » 20 říj 2012, 08:38

Tá matnica je tá úplne pôvodná, čo bola v tele. No je trochu zrnitá, taká zvláštna, akoby schválne zdrsnená, matná, kdežto na 1000D je matnica ako sklo, priezračná. Je pravda, že som tú matnicu neskúšal vybrať ani čistiť, zatiaľ k tomu nemám ten štipec a nechcem to ešte zhoršiť :roll:
Ďalší adaptér ešte nebudem kupovať, jeden kolega má ešte 50D, tak skúsim za nim vybenúť keď vyzdraviem a porovnám čo tám narvané on :D tým pádom možno aj vydržím kým budeš mať ten 70-200 4 IS :)
Pri pohľade do hľadáčika je veľký rozdiel oproti originál dodávanej a tej "manuálnej" matnici?
Tezkorici

Příspěvekod karcer » 20 říj 2012, 13:31

Na 40D jsem "manuální" neměl ale na 5D je to podobné.
karcer

Sdílení stránky na sociálních sítích

Předchozí

Zpět na Aparáty