Rada při výběru aparátu

DSLR, SLR, RF...

Rada při výběru aparátu

Příspěvekod ondra » 05 pro 2013, 22:31

Zdravím a pozdravuji,

chtěl bych poprosit o nějakou inspiraci co se výběru foťáku ke starým objektivům týče, můj canon 400D už má pomalu odsloužíno, rozhoduju se co dál. v zásadě mám jen tři kritéria 1) cena kolem 30.000 bez dph 2) chci, abych s novým aparátem neměl problém při používání objektivů pancolar 80/1,8 a takumar 135/2,5 3) aby z toho vystupoval lepší výstup než-li ze 400D.o)
Fulfrejm oželím zejména z důvodů nekompatibility s dvěma výše zmíněnými. Dále nepreferuju canony dvojkové řady (jako pěkný všechno, ale fotky mi příjdou tak nějak skoro podobný jako z toho 400D).

Čítával jsem tu, že Pentaxi jsou celkem fajn (nevím, neorientuji se v tělech).

Nějaké tipy??

díky Ondra
ondra

Re: Rada při výběru aparátu

Příspěvekod kutilka » 06 pro 2013, 06:32

Sony NEX... :)
kutilka

Příspěvekod Krápník » 06 pro 2013, 09:02

>>> http://obchod.fotoskoda.cz/sony-a7/ <<<

>>> http://jdem.cz/9awk5 <<<

___ :geek: ___ :ugeek: ___ :geek: ___

Krápník
profesionelní kavárenský povaleč
v končinách Divokého bazaru zvaný Old Secondhand
Krápník

Příspěvekod ondra » 06 pro 2013, 11:22

Jn, tohle jsou zajímavý kousky, uvědomil jsem si ještě jedno kritérium, a sice že to musí být zrcadlovka.o) ne bezzrcadlovka nebo tak.
ondra

Příspěvekod BRunner » 07 pro 2013, 00:33

Hmm, nevím co jsou Canony dvojkové řady (určitě je Canon EOS 1D něco a byl EOS 3, ale o EOSu 2 jsem nikdy neslyšel). Pokud si chceš opravdu polepšit od 400D tak pak jedině FF nebo crop 1,3x. Přechod na jiné APS-C nebude tak výrazný rozdíl...

Pentax jsem kdysi měl, ale redukce nesedí nic moc a většina M42 objektivů se vrklá, navíc jsi v podstatě omezený na M42, Pentax bajonet, Leica R s vyměněným bajonetem, Contaxí Zeissy s Leitax bajonetem (kus 60€) a středoformáty (P-Six, Mamiya 645, Pentax 645 atd.). Výhodou je dobré vysoké ISO, levné tělo (starší K5 se dá okolo 10 000,-), stabilizace v těle.

Zajímavá alternativa je FF Sony Alpha A900 nebo A800. Stabilizace v těle a prý úžasný hledáček, ale neměl jsem v ruce a nikdy jsem se o Sony zrcadlovky nezajímal, takže nevím jaké objektivy jdou roubovat. Počítám, že to bude podobně jako u Pentaxu (teda mínus Pentax objektivy).

Nikony jsou pro manuálníky naprd... krápník bude hrubě nesouhlasit, ale pokud chceš něco víc než Nikon, Leica, Contax a středoformáty, máš smůlu (teda i další věci se dají přebastlit, ale není to vůbec jednoduché). Takže až na M42 jsi na tom stejně jako s Pentaxem/Sony.

Canon 1,6x krop jedině 7D nebo 70D, ostatní nebude z hlediska nějakého výrazného polepšení asi nic moc... tedy pokud tě nezajímá lepší AF, hranol v hledáčku, vrchní displej a kvalitnější zpracování x0D řady.

Nejlepší nová zrcadlovka s poměrem výkon/cena je teď 6D, ale tam ti bude chytat u Pancolaru 1.8/80 na nekonečno zrcátko (v LiveView funguje). Kompatibilita s objektivy je stejná jako u 5DII. Vysoké ISO pak na úrovni 1DX. Nejlepší jetá zrcadlovka 5DII. Dají už se koupit pod 25k. U obou můžeš použít precizní matnici Eg-S. S Takumarem 2.5/135 jsem problém na 5D ani 5DII nezaznamenal.

Nevím jestli ti nabízet řadu 1D(s) ;-)
BRunner

Příspěvekod Krápník » 07 pro 2013, 00:40

BRunner píše:___ Hmm, nevím co jsou Canony dvojkové řady
(určitě je Canon EOS 1D něco a byl EOS 3, ale o EOSu 2 jsem nikdy neslyšel). ___

... dvojková = desítková == dvojciferná ...
... inu - Kaňkouří digitální soustava ...

___ :mrgreen: ___ :roll: ___ :mrgreen: ___

BRunner píše:___ Nikony jsou pro manuálníky naprd... krápník bude hrubě nesouhlasit,
ale pokud chceš něco víc než Nikon, Leica, Contax a středoformáty, máš smůlu
(teda i další věci se dají přebastlit, ale není to vůbec jednoduché). ___

... já když nesouhlasím - tak jedině jemně !!!

___ :!: ___ :mrgreen: ___ :!: ___

... nikdy jsem netvrdil že je Nikon ideální pro širokospektrální manuální sbírkaře -!-
--- ovšem pokud ho chce někdo na focení s manuály - je z čeho vybírat :::
>>> http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/serialno.html<<<
... s naprostou většinou Nikkorů lze v A/M s vyššími modely těl fotit bez omezení -;-
--- aparáty při expozici umí objektivy zaclonit a elektronický dálkoměr je relativně spolehlivý ...
... a s D700 + 35/1,4 AiS ++ 85/1,4 AiS si 99 % "normálních" fotografů bohatě vystačí ...
.(. případně přikoupí 20/3,5 AiS + 24/2,8//28/2,8 AiS ++ 135/3,5 AiS .).

... na focení s MF objektivy více výrobců/systémů bych pouvažoval nad (FF není podmínkou - zrcadlo ano) Kaňkourem 60D -:-
--- asi poslední model s možností výměny matnice a výklopný displej se také může hodit (+ možnost vylepšení Magic Lantern) ...

___ :) ___ :idea: ___ :) ___

Krápník
profesionelní kavárenský povaleč
v končinách Divokého bazaru zvaný Old Secondhand
Krápník

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Aparáty