35 analog telo / m42 /rada pri vybere

DSLR, SLR, RF...

35 analog telo / m42 /rada pri vybere

Příspěvekod Dr.Zoidberg » 01 čer 2012, 19:19

Ahojte, fotim nejaku tu dobu na digital + stare klasiky skla. No napadlo ma vyskusat si stary analogovy 35mm a teda rad by som sa poradil ake telo. Dnes su pomerne vsetky lacne tak hadam bude z coho vyberat :D ....

myslim ze by bolo najlepsie nieco s vstavanym expozimetrom ale necham si poradit od vas....
znacky najlepsie asi: praktica, pentacon, olympus, zenit a mozno dobry pomer cena kvalita aj nejaky canon alebo nikon...
....praktika mi je dost blizka kedze sme mali jednu doma a cital som ze najlepsie alebo najspolahlivesie boli mtl 3+ alebo plc ...chcel by som to na zavit m42 kedze mam doma este nejake skla ....

......hlavna teda otazka znie: co by ste mi odporucili najspolahlivejsie telo v pomere cena/ kvalita

Daujem za kazdu odpoved
Dr.Zoidberg

Re: 35 analog telo / m42 /rada pri vybere

Příspěvekod Matts » 11 zář 2013, 19:29

Zdravím!
Sice nejsem odborník, ale jelikož jsem vyfotila asi 3,4 filmy na staré zrcadlovce, ráda přispěju se svojí troškou do mlýna :-).
Shrnu nevýhody a výhody starého Zenithu 12XP, který vlastním.

Vestavěný expozimetr funguje dobře, na bázi dvou diod - vrchí přeexponováno, spodní podexponováno - obě blikající=správná expozice. Poměrně spolehlivě měří, ale občas se vyplatí nastavit ISO o rozmezí níž (film ISO 200, nastavím na foťáku 100).

Nastavení času závěrky je odlišné, ale funguje také spolehlivě, krom mojí blbosti nemělo žádné chyby :-D

Rozměry a váha jsou opravdu problém. Dobré kilo nebo i dvě ten foťák má a obal také není nejlehčí - takže doporučuji zvolit něco s pohodlným popruhem, plastové a novější - to by mohlo být lehčí :-).

Je potřeba zvážit jak to bude s nafocenými filmy - tisk je docela drahý, sken je obtížnější a ne vždy kvalitní...Takže je to taky o nervy.

Snad jsem alespoň trochu pomohla..
Dobré světlo.
M.
Matts

Příspěvekod berraneck » 12 zář 2013, 21:55

to bude pisatel jistě rád, že se mu po roce dostalo odpovědi :)
berraneck

Příspěvekod Matts » 13 zář 2013, 22:45

Aha, 2012...ten čas ale letí :-D :-X
Matts

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Aparáty