poškozený Tessar 2,8/50 zebra

Vše co sháníte

poškozený Tessar 2,8/50 zebra

Příspěvekod Tom 13 » 13 úno 2017, 14:50

Zdravím,

nemá doma někdo náhodou poškozený objektiv Tessar 2,8/50 zebra s M42 závitem? Tím poškozením mám na mysli vadnou optiku (poškrábanou, rozbitou, apod.), ale objektiv musí být jinak mechanicky funkční, co se týká ostření. Mám doma tento objektiv, ale bohužel se ta vnější část celá nějak kousla a nedá se s tím už nic dělat, ta středová část s optikou je v pořádku, tak bych rád sehnal nějaký opticky vadný a udělal ze dvou jeden, takže pokud ho má někdo doma, nebo má typ, kde ho získat, dejte prosím vědět 8-)

Díky všem :)
Tom 13

Re: poškozený Tessar 2,8/50 zebra

Příspěvekod mocrepus » 11 bře 2017, 01:21

Dobrý den.

Nevím jestli pomůžu, ale kdysi jsem se dočetl, že toto "novější" Tessary "Zebra" mají velký problém s mazivem, které stárnutím ztrácí schopnost mazat. Asi vysychá. Doufám, že to tady na fóru někdo potvrdí. Mám doma jeden, který je opticky také v pořádku, ale ostření jde fakticky ztuha. Ale zatím se nekousl. Chtěl by asi rozdělat. Ale za dva roky co ho mám, jsem ho ani nevytáhl ze skříně. Můj kousek Vám asi vyhovovat nebude. Když tak napište.

Mocrepus
mocrepus

Příspěvekod Nimrod » 11 bře 2017, 07:14

mi napadá zkusit dát barrel do nějaké lázně, aby se to mazání v helicoidu uvolnilo... nebál bych se skoro čehokoli krom oleje se silikonem. že by následovalo řádné vyprání v benzinu/lihu je asi jasné
Nimrod

Příspěvekod Tom 13 » 05 dub 2017, 12:35

mocrepus píše:Dobrý den.

Nevím jestli pomůžu, ale kdysi jsem se dočetl, že toto "novější" Tessary "Zebra" mají velký problém s mazivem, které stárnutím ztrácí schopnost mazat. Asi vysychá. Doufám, že to tady na fóru někdo potvrdí. Mám doma jeden, který je opticky také v pořádku, ale ostření jde fakticky ztuha. Ale zatím se nekousl. Chtěl by asi rozdělat. Ale za dva roky co ho mám, jsem ho ani nevytáhl ze skříně. Můj kousek Vám asi vyhovovat nebude. Když tak napište.

Mocrepus

Přesně tak - měl jsem to podobně, ostření šlo hodně ztuha, tak jsem ho rozebral a vyčistil, pak jsem ale udělal tu chybu, že jsem ho zkusmo malinko promazal normálním olejem na šicí stroje, ze začátku fungoval bezvadně, ale pak jsem ho nějaký čas nepoužíval a zase to zatuhlo a bohužel tak, že se to už nedalo rozebrat bez poškození.

Jde o to, že pokud ho nechcete, je to vlastně komplet objektiv, takže asi i cenou to bude jinde, než nějaký s poškozenou optikou, kde by se jednalo jen o nějakou zbytkovou cenu toho těla objektivu - ale klidně sem napište svou představu ceny a uvidíme. 8-)

Jinak bych se rád zeptal, čím promazáváte objektivy, co se komu osvědčilo, nebo případně kde je někdo spolehlivý, kdo to umí ;)
Tom 13

Příspěvekod Yarmil » 06 dub 2017, 18:54

Mazání viz:http://www.manualniskla.cz/viewtopic.php?f=26&t=527
Stačí trochu hledat...Tome.
Yarmil

Příspěvekod Tom 13 » 06 dub 2017, 19:33

Yarmil píše:Mazání viz:http://www.manualniskla.cz/viewtopic.php?f=26&t=527
Stačí trochu hledat...Tome.

Díky - přiznám se, že jsem to o tom mazání připsal jen tak, že mě to v tu chvíli napadlo, nepátral jsem po tom - zatím není důvod... :oops:
Tom 13

Sdílení stránky na sociálních sítích

Zpět na Poptávka